מי אנחנו

מהמטבח ברמת גן ועד לניו-יורק, לונדון וסאו-פאולו
בשנת 1960 ישבה סידי יגר במטבח ביתה שברמת גן עם מכונת תפירה ביתית והחלה לרקום את עיצוביה על בדי כותנה שרכשה בתל אביב. הראשונים שרכשו את המפות היו חנויות התיירים בתל אביב ובירושלים, שהתלהבו מהמפות שעוצבו בסגנון ישראלי עדכני, הרקומות בסגנון 'משכית'.
כעבור שנה, לאור ההצלחה, לתוך המטבח הקטן נוספה עוד מכונת תפירה. העסק 'התרחב' ולטובתו גויסו תופרות שישבו שעות ליד מכונות התפירה על פי הנחיותה העיצוביות של סידי יגר.
בעלה של סידי, שלמה יגר, עזב את חנות הגלנטריה שלו בפתח תקווה והתמסר כל כולו לעסק שהחלה אשתו, והחל לעבור עם הסחורות בין חנויות הטקסטיל ובתי הכלבו. המכונות הביתיות שודרגו למכונות משוכללות ואוטומטיות שיכלו לייצר בו זמנית מספר גדול יותר של מפות רקומות.
בתחילת שנות ה-70' החלו סידי ושלמה לייבא מפות טרלין מאירלנד, שם הומצאה השיטה. לימים החלו לייצר טרלין בארץ. שמם של המפות והעיצובים המיוחדים יצא למרחוק.
מאז, הפכו "מפות יגר", מותג בבעלות חברת פבקו בע"מ, למותג של ממש והמפות פרושות על שולחנות רבים בארץ ובחו"ל, והפכו שם נרדף לאירוח מהודר, ליוקרה ולאיכות. המפות משווקות ברשתות השיווק הגדולות וחנויות כלי הבית בישראל וכן בבירות העולם. במהלך השנים נוספו מוצרים רבים לקווי הייצור של החברה ולמוצרים אותם היא משווקת בתחום "הלבשת הבית": מפיות, פלייסמטים, כריות נוי, מצעים, מגבות ואף כלי בית.
ההקפדה על איכות המוצר מודגשת בכל שלב ושלב של ייצור המפות, החל מאיכות החוט באריגה דרך הצביעה והאשפרה המיוצרים בתקן 2001 ISO וכלה בתהליכי תפירה וקונפקציה קפדניים ביותר. איכות המרכיבים והשימוש בשיטות חדשניות כמו אל קמט-דוחה כתמים וכו' הם שמאפשרים את עמידות המוצר לאורך שנים ובכך ייחודן של המפות.
למרות הקשיים שעובר ענף הטקסטיל בישראל ובעולם כולו, במפות יגר מתגאים כי אחוז ניכר מהמוצרים שהחברה משווקת, ממשיך ומיוצר עד היום בפסי ייצור 'כחול-לבן'. בנוסף, דגמים שמעוצבים במטה החברה בישראל, מיוצרים ומיובאים מחו"ל, ממדינות כגון הולנד, סין, ספרד, וטורקיה.